December 22-én délután 5 órai kezdettel közmeghallgatást tartottak Újszentivánon. Már az időpont is érdekes, hogy mindezt szenteste előtt két nappal hívták össze. Remélhetőleg nem azért, hogy ne kerüljenek elő nagyon kínos kérdések, illetve azért se, hogy a nagy karácsonyi készülődésben kevesen vegyenek részt.
Nagy érdeklődés fogadta az eseményt, olyannyira, hogy még a Szeged Televízió is ott volt, akik több emberrel interjút is készítettek. Bőven szerepeltek pontok a napirenden. Az egyik legfontosabb és legnagyobb érdeklődést kiváltó kérdés az óvodát és a bölcsődet érintő elbocsájtások voltak, amit a meghallgatás végére hagytak.
Aki jól körbe nézett azt is láthatta, hogy Talpai János alpolgármesteren és Binszki Olivér önkormányzati képviselőn kívül az összes képviselő, köztük Kis Gábor is, nem vettek részt aktívan az ülésen, inkább mint néző szemlélték végig az előadást. A másik érdekes momentum Rusin Csaba alpolgármester volt, aki röviddel a kezdés után távozott. Ő igen érdekes ebben a történetben, hisz korábban azt nyilatkozta, nem vállal politikai pályafutást. Abban viszont nem érez ellentmondást, hogy kinevezett alpolgármester lett, hisz nem ül a képviselők között, illetve nem ő a polgármester – mondta.
Az indulatok többször úgy nézett ki, hogy végképp elszabadulnak, a közmeghallgatás akár verekedésig is fajulhat, de végül erre nem került sor. Viszont voltak ajtócsapkodások és nagy színpadi jelenetek is. Bodó Imre polgármesternek többen tettek fel kérdéseket, amikre konkrét választ nem adott. Több esetben viszont cinikusan, kikérve magának a nem kívánt hangnemet, hárította el ezeket. Természetesen mindenért elődje, Putnik Lázár volt a felelős. Ugyanakkor kijelentette, amit ő aláírt, vagy alá fog írni, azért felelősséget vállal.
Már a laktanya eladási ügyében is kiderült, hogy a polgármester nincs tisztában az önkormányzatoknál folyó munka közigazgatási , szakmai hátterével és az éppen aktuális ügyek részleteivel. Még a saját jegyzőjének is sikerült ellent mondania. A polgármester azt állította, ha a lakosság ragaszkodik hozzá, megversenyezteti a kérdéses ingatlant, az nyilvános meghirdetésre kerül. Nyilván, ilyen esetben az vásárolhatja meg, aki a legtöbbet kínálja érte. A jegyző viszont erre közölte vele, hogy már érvényes vételi ajánlat van, amire a képviselő testület igent mondott. Törvényi előírás szerint ez kötelezi az önkormányzatot arra, hogy ennek a személynek adja el az ingatlant. Amennyiben ez meghiúsul, a vevő peres úton érvényesítheti vételi jogát.
Természetesen hosszasan lehetne még taglalni a történteket, de nem szeretnénk senki türelmével sem visszaélni. Viszont amire időt kell még szánni, azok pont a szóban forgó elbocsátások. Mint erről már mi is beszámoltunk, a szülők petíciót is indítottak azért, hogy az intézmények dolgozói megmaradhassanak. Ezt már 213-an aláírták, nyilvánosan vállalva a nevüket is. A hozzáértést ismét jól tükrözi, hogy Bodó Imre polgármesternek arról sem volt fogalma, hogy a bölcsőde három, nem pedig két csoporttal működik. A működési feltételek előírják, hogy egy csoportban 2 fő kisgyermeknevelőt kell alkalmazni. Ezt nem lehetne megvalósítani, eggyel kevesebb személlyel. Amikor röviddel kilenc óra előtt a petíciót is elindító szülő a várható elbocsátásokról kérdezte a polgármestert, Bodó csak annyit válaszolt: „A magam részéről áldott, békés és boldog karácsonyt kívánok, este 9 óra van. Megköszönöm, hogy részt vettek. Kellemes estét, köszönöm szépen!”
Comments